O knihovně a z knihovny

Napsali o nás:

Noc s Andersenem 29. – 30. 3. 2019
  • článek napsala: Markéta Sedláčková

Noc s Andersenem je krásný projekt, do kterého se každý rok zapojuje velká část knihoven České republiky. Všichni víme, že dnešní způsob života dětské četbě příliš nepřeje. V Chropyni však malých čtenářů přibývá a kniha se stává součástí života každého z nich. Letošní Noc s Andersenem patřila právě dětem, které navštěvují naši knihovnu často a jsou vzornými čtenáři. Odměnou jim byla kouzelná noc plná vyrábění a zábavy, o kterou se postarali místní knihovnice a lektoři Papilio. Celým večerem provázely pohádkové bytosti, které si děti zamilovaly. Kdo do naší knihovny zavítal? Pozvání přijal sám pan král a jeho dvorní čarodějnice, přiběhla i liška s koblížkem a vlk s neposlušným kůzlátkem Eliškou. Kouzelný večer zahájil pan král a pak už se celá knihovna proměnila ve výtvarnou dílnu plnou barev, dobrot a legrace. Děti si namalovaly vlastní tričko, vyzkoušely pískování obrázků a čarodějnici ozdobily perníčky na její chaloupku. To vše doplnila řada her, spojovaček a na dobrou noc nesměla chybět pohádka od H. Ch. Andersena. Ranní malování na obličej bylo krásnou tečkou za stráveným večerem. To vše bylo odměnou pro děti, v jejichž životě si našla naše knihovna své místo.

Setkání s minulostí 14. 3. 2019
  • článek napsala: účastnice besedy

Ve čtvrtek 14. 3. 2019 se v prostorách Městské knihovny v Chropyni konala beseda pro širokou veřejnost s názvem Po stopách Karla I. Habsburského. Celou dvouhodinovou obsáhlou besedou s promítáním nás prováděla skvělá paní Bc. Markéta Sedláčková. Kromě jiného zajímavého vyprávění, zaujala účastníky připravená výstavka ze života tohoto monarchy, který pro naši minulou dobu znamenal velmi mnoho pozitivního. Za všechny zúčastněné mohu určitě říci, že se těšíme na další zajímavá setkání.

V knihovně se nemusí jen číst 21. 2. 2019
  • článek napsala: knihovnice a lektorka Papilio

Máme pro vás novinku! To, že je knihovna plná knih, není nic nového, ale od teď je i plná barev, písků a tvoření. Díky lektorům Papilio se dětské oddělení Městské knihovny v Chropyni v únoru poprvé přeměnilo na kreativní dílnu. Pískování mandal přilákalo malé i velké. Zkušená lektorka nás seznámila s technikou pískování a provedla historií a významem mandal. Při relaxační hudbě si každý účastník vytvořil vlastní pískovanou mandalu. Tato akce byla první z mnoha, na které se můžete těšit u nás v knihovně každý měsíc. Bližší informace naleznete na webových stránkách www.knihovnachropyne.cz.

Ať máte šikovné ruce, či nikoliv, nebojte se na některou z našich akcí přihlásit. Ale neváhejte, počet míst je omezen.

Pozvání do nové knihovny přijali:

• Miroslav Horníček  13.5.1983
  • Ladislav Mikeš Pařízek    30.6.1983
  • Jaromír Tomeček   22.3.1984
  • herec Jan Čenský    15.6.1984
  • rodák z Chropyně Otmar Zeman  22.10.1984 vypráví o tajemství egyptských pyramid
  • Josef Mixa a Pavel Bobek 25.4.1985
  • RNDr.Jiří Grygar  7.10.1985 vyprávěl co je nového mezi hvězdami